Strona główna Aktualności Dnia Lwowska impreza dla miłośników zabytkowych pojazdów za nami

Lwowska impreza dla miłośników zabytkowych pojazdów za nami

1524
0
5/5 (3)

Kolejna edycja Leopolis Gran Prix, czyli lwowskiej imprezy dla miłośników zabytkowych pojazdów już za nami. O jej przebiegu, uczestnikach i budzących największe zainteresowanie okazach rozmawiamy z Panem Ryszardem Czerwińskim, uczestnikiem tegorocznego spotkania.

Jazdaprawna.pl: Panie Ryszardzie, już po raz drugi uczestniczył Pan w Leopolis Gran Prix.  Proszę przypomnieć naszym Czytelnikom specyfikę tego wydarzenia?

Ryszard Czerwiński: W Leopolis Gran Prix brałem udział po raz drugi. Jest to impreza dwudniowa. W pierwszy dzień odbywa się konkurs elegancji, w drugi wyścigi pojazdami zabytkowymi na regularność.

Jazdaprawna.pl: Jak ocenia Pan tegoroczną edycję? Jakie atrakcje przygotowano dla uczestników?

R.CZ.: Dużo „nowych” załóg w starych samochodach. Pojawiły się ekipy z Litwy, Łotwy i Estonii. Były oczywiście załogi z Polski oraz Słowacji. W sumie podobnie jak w ubiegłej edycji – około 200 pojazdów.

Jazdaprawna.pl: Jakie okazy można było podziwiać na tegorocznym Leopolis Gran Prix? Podczas naszej zeszłorocznej rozmowy wspominał Pan, że największym zainteresowaniem cieszyła się zielona wołga 21 – druga seria z 1960 roku. Czy i w tym roku podbiła ona serca zwiedzających?

R.CZ.: W tym roku było kilka samochodów przedwojennych. Najstarszy z nich to Ford T z 1912 r., był kilka lat młodszy Buick, Renault. Jednym z wyróżnionych w konkursie elegancji był Whippet, którym przyjechała polska załoga.

Jazdaprawna.pl: W zeszłym roku na zjeździe prezentował Pan Audi 80 Polizei. A w tym roku jaki okaz przedstawił Pan na lwowskim zjeździe?

R.CZ.: Podobnie jak w roku ubiegłym w Leopolis uczestniczyłem Audi. Publiczności podoba się show jaki robimy tym pojazdem, możliwość zrobienia fotografii pamiątkowych itd. Pojazdu nie traktuję jako okazu – jest po prostu najlepszą opcją w dłuższe trasy – zaznaczam, że wszędzie jadę na własnych kołach; nie na lawecie.

Jazdaprawna.pl: Jakie wydarzenia w najbliższym czasie czekają na miłośników zabytkowych pojazdów?  

R.CZ.: Sezon jest w pełni, co weekend jest co najmniej kilka imprez dedykowanym pojazdom zabytkowym. Ja zapraszam 30 września do Sosnowca na IX ClassicManię.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowe połączenie promowe na tej trasie
Następny artykułDelegowanie kierowców – A1 NOWE ZASADY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj