Strona główna Aktualności Dnia Małopolskie: remont wiaduktów i estakad na S7

Małopolskie: remont wiaduktów i estakad na S7

136
UDOSTĘPNIJ

znak_roboty_drogoweKierowcy jadący w kierunku Balic lub Krakowa drogą ekspresową S7 powinni się przygotować na utrudnienia. W nocy z 9 na 10 marca wprowadzono zmianę organizacji ruchu w Szczyglicach, która jest związana z remontem wiaduktów i estakad.

Prowadzone prace są kontynuacją robót rozpoczętych w sierpniu zeszłego roku, gdy remontowana była lewa jezdnia na wiaduktach. W roku bieżącym remont przeniesie się na prawą jezdnię, która zostanie wyłączona z ruchu. Na około 700-metrowym odcinku pojazdy będą się poruszać lewą jezdnią w dwóch kierunkach. Zjazd z autostrady A4 na drogę ekspresową S7 w kierunku Krakowa będzie się odbywał normalnie, natomiast za zjazdem pojawi się zawężenie związane z przełożeniem ruchu w dwóch kierunkach na lewą jezdnię.

W trakcie remontu wiaduktów i estakad zostanie wymieniona nawierzchnia i balustrady, nastąpi też wzmocnienie konstrukcji wiaduktów oraz wymiana dylatacji. Na początku sierpnia zeszłego roku na obiektach inżynierskich na S7 w Szczyglicach prowadzono prace rozbiórkowe dylatacji oraz wpustów deszczowych, sfrezowano również nawierzchnię w celu ułożenia nowej. Remont trwał cztery miesiące i kosztował 11,3 mln zł.

Źródło: rynekinfrastruktry.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ