Strona główna Aktualności Dnia Na granicy polsko-czeskiej przeprowadzono kontrole

Na granicy polsko-czeskiej przeprowadzono kontrole

256
UDOSTĘPNIJ

W trakcie działań policjanci skontrolowali 53 pojazdy i wylegitymowali 57 osób. Stwierdzili 14 wykroczeń, w tym dwa popełnione przez cudzoziemców, za które nałożyli 14 mandatów karnych.

W związku ze złym stanem technicznym pojazdów zatrzymane zostały dwa dowody rejestracyjne. Podobne działania będą kontynuowane w najbliższych dniach.

Polscy i czescy policjanci wraz z innymi służbami przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcją objęte były główne ciągi komunikacyjne po obu stronach granicy. Policjanci wykorzystali wideorejestratory, kontrole prowadzone też były w punktach kontrolnych usytuowanych na autostradzie A1, a także drogach DK-78 i S-52. Śląska drogówka przeprowadziła wczoraj, 24.11.br., wzmożone działania w rejonie przygranicznym.

Poza polskimi policjantami wzięli w nich udział policjanci z Czech, a także strażnicy graniczni i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. W kilku miejscach w południowej części województwa śląskiego, na autostradzie A1 oraz drodze krajowej nr 78, a także na drodze S 52, zlokalizowano punkty kontrolne, poprzedzone strefą, w której ustawione były znaki nakazujące kierowcom zwolnić i poruszać się określonymi pasami. W tych właśnie punktach kontrolowano stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców, a z udziałem specjalnie wyszkolonego psa – czy w kontrolowanych pojazdach nie są przewożone narkotyki.

W tym samym rejonie pracowały policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, których obsada wzbogacona była o czeskiego policjanta. Takie rozwiązanie ułatwiało kontrole pojazdów zza naszej południowej granicy. Po stronie czeskiej, w tym samym czasie prowadzona była podobna akcja, w trakcie której z tamtejszymi policjantami współpracowali polscy stróże prawa.


Źródło: etransport.pl

AUDYTYpraca dla kierowcy