Strona główna Aktualności Dnia Na tych trasach nocne kontrole ITD

Na tych trasach nocne kontrole ITD

459

Na tych trasach nocne kontrole ITD. Mowa o kontrolach na drogach koło Wrocławia, Legnicy i Jeleniej Góry, które prowadzone były w nocy z niedzieli na poniedziałek (2-3 czerwca). 

Na tych trasach nocne kontrole ITD

W toku kontroli inspektorzy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki i kierowców fałszujących zapisy tachografów. „Jeden z patroli dolnośląskiej ITD zatrzymał nietrzeźwego kierowcę ciężarówki, który jechał z Dobroszyc koło Oleśnicy do Zielonej Góry po ładunek trocin. Mężczyzna miał 0,34 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (0,68 promila alkoholu). Do momentu zatrzymania do kontroli ITD przejechał ok. 115 kilometrów” – informuje ITD.

Kierowcę fałszującego zapisy czasu pracy zatrzymali funkcjonariusze na terenie powiatu legnickiego. Szofer w celu ukrycia prawdziwych aktywności korzystał z magnesu. „Dolnośląscy inspektorzy zatrzymali również zestaw składający się z ciągnika siodłowego z naczepą, którym przewożono kontener. Na wydruku z karty kierowcy nie było zarejestrowanego żadnego okresu jazdy, a kartę w tachografie kierowca zalogował dosłownie kilka minut przed zatrzymaniem do kontroli przez ITD. Dokładna analiza danych z karty kierowcy, tachografu oraz okazanych dokumentów wykazała, że w rzeczywistości szofer był za kierownicą pojazdu od kilku godzin” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

Z kolei na terenie powiatu jeleniogórskiego zatrzymano załogę poruszającą się bez kar kierowców do tachografu. W czasie nocnych kontroli zatrzymano również kierowcę posługującego się nieważną kartą do tachografu. Kierowców ukarano mandatami, a wobec przewoźników i zarządzających transportem wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą finansową.

 

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here