Strona główna Aktualności Dnia Niemcy: od 2018 r. rozszerzenie sieci płatnych dróg o 40 000 km

Niemcy: od 2018 r. rozszerzenie sieci płatnych dróg o 40 000 km

204
UDOSTĘPNIJ

Rząd Federalny planuje na połowę 2018 roku rozszerzenie obowiązku uiszczenia opłat drogowych na wszystkie drogi federalne. O fakcie tym firma Toll Collect po raz pierwszy poinformowała wszystkich zainteresowanych na Targach Pojazdów Użytkowych IAA.

W tym celu Federacja z końcem czerwca zleciła operatorowi systemu poboru opłat drogowych dalszy rozwój techniczny systemu. Wraz z planowanym rozszerzeniem sieć płatnych dróg zwiększy się o 40 000 km dróg federalnych. Obecnie opłaty drogowe od samochodów ciężarowych pobierane są na 15 000 km autostrad i dróg federalnych. Zawsze liczony jest tutaj tylko jeden kierunek ruchu.

Dalszy rozwój techniczny dotyczy wszystkich komponentów systemu poboru opłat drogowych, od automatycznego poboru opłaty drogowej z wykorzystaniem urządzeń satelitarnych aż po kontrolę. Procesy są zorganizowane w taki sposób, by klienci mogli odczuć wyraźne korzyści oraz aby nie odbijały się one negatywnie na pracy ich przedsiębiorstw. Wbudowane dotychczas urządzenia pokładowe do automatycznego poboru opłat drogowych, których liczba przekroczyła w międzyczasie milion, mogą być dalej wykorzystywane. Wizyty w warsztatach nie są konieczne.

Procedura wykupu w systemie ręcznym zostanie rozszerzona o możliwość korzystania z mobilnej aplikacji na smartfony i tablety. W dalszym ciągu dostępny będzie wykup przez Internet. Sieć terminali do poboru opłat w systemie ręcznym zostanie uzupełniona o 1100 urządzeń zlokalizowanych przede wszystkim przy przejściach granicznych i ważnych węzłach komunikacyjnych.

W przyszłości do kontroli uiszczania opłat drogowych, oprócz kontroli mobilnych na drogach federalnych, mają też służyć słupki kontrolne. Słupki kontrolne w kolorze niebieskim, o wysokości 4 metrów, mają pojawić się na drogach federalnych na przełomie 2016 i 2017 roku.

 

Źródło: etransport.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ