Strona główna Aktualności Dnia Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

1176
0
No Ratings Information Message

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany. Kierujący ciężarówką z naczepą miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kontrola odbyła się 15 stycznia 2018 r. przez inspektorów z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Funkcjonariusze prowadzili kontrole z wykorzystaniem wagi w Granowie (powiat grodziski).

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Podczas kontroli inspektorzy wyczuli od zatrzymanego woń alkoholu. Kierującego poddano Wynik potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy. Test wykazał 0,45 mg/l (0,94 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak przypomina GITD, wynik ten przekracza dopuszczalną w polskim prawie normę ponad czterokrotnie. Dalsze czynności z nietrzeźwym kierowcą przejęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Zły stan techniczny

Ponadto uwagę wielkopolskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego zwrócił fatalny stan opon na pierwszej osi naczepy. „Opony były gładkie, śliskie i z widocznymi gołym okiem dziurami” – czytamy na stronie gitd.gov.pl. Za stwierdzone naruszenia inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy należącej do polskiego przewoźnika. Kierowca został także ukarany mandatem za zły stan techniczny ogumienia. Przypominamy, że niniejsze przewinie klasyfikuje się do naruszeń grupy przepisów dyrektywy 2014/45/UE  mówiąc m.in. o nieutrzymywaniu pojazdu w stanie zapewniającym bezpieczeństwo i w stanie zdatności do ruchu drogowego (…)”.  Poziom przewinienia określany jest jako najpoważniejsze naruszenie. Jednocześnie informujemy, że Kancelaria Prawna Viggen sp.j. prowadzi już kilka spraw o cofnięcie uprawnień z naruszeń systemu K.R.E.P.T.D. Jeśli potrzebują Państwo porady eksperta w tym zakresie proszę dzwonić pod numer:(12) 637 24 57.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułLepszy dojazd do przejścia granicznego w Korczowej
Następny artykułBędzie lepsze połączenie z autostradą A4?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj