Strona główna Aktualności Dnia Obwodnica Nysy gotowa w październiku 2017 roku

Obwodnica Nysy gotowa w październiku 2017 roku

1032
0
No Ratings Information Message

Obwodnicą Nysy w województwie opolskim, według planów, pojedziemy w październiku przyszłego roku. GDDKiA informuje na jakim poziomie jest postęp inwestycji i jakie prace zostały już wykonane, a jakie trwają.

Stopień zaawansowania finansowego kontraktu, czyli robót odebranych i zafakturowanych wynosi 75% – informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji. Na ten wynik składa się zaawansowanie poszczególnych robót. Istotnym elementem inwestycji drogowej są obiekty mostowe budowane w jej ciągu. 
Obecnie trwają roboty zasadnicze na 9 obiektach mostowych. Wykonano fundamenty oraz podpory ze skrzydłami na wszystkich czternastu obiektach. Dotychczas zabetonowano 11 z 14 całkowitych ustrojów nośnych – informuje GDDKiA.

Wykonawcą drogi jest konsorcjum firm Mota-Engil oraz Himmel i Papesch Opole. Koszt całej inwestycji to około 367 milionów złotych, z czego 85% stanowią fundusze unijne.

Funkcjonowanie nowego układu komunikacyjnego wpłynie pozytywnie na środowisko poprzez przejęcie znacznej części ruchu, który obecnie prowadzony jest ulicami Nysy, w tym ruchu szczególnie uciążliwych samochodów ciężkich. Spowoduje to poprawę klimatu akustycznego, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, gleby i wód na terenach znajdujących się w pobliżu dróg i ulic, które zostaną odciążone przez obwodnicę – informuje GDDKiA w Opolu.

 

Tak będzie przebiegać obwodnica miasta:

mapa-317690

Źródło: etransport.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułGdańsk: dzisiaj protest ws. parkingów DCT
Następny artykułTurcja: pierwsza część najdłuższego tunelu w Europie ukończona