Strona główna Aktualności Dnia Oferty na budowę ronda w Giżycku znów za drogie

Oferty na budowę ronda w Giżycku znów za drogie

197
UDOSTĘPNIJ

Drugie postępowanie na budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 59 z ulicą Świderską w Giżycku raczej nie dało satysfakcji inwestorowi. Wszystkie oferty znów powyżej kosztorysu.

Wpłynęło pięć ofert. Najtańszą złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Ostrada, które wyceniło prace na 15,724 mln zł. Budżet jaki przeznaczył na to zadanie inwestor to 12,552 mln zł.

Pozostałe cztery oferty wahały się w przedziale od 16,3 do 17,4 mln zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie przetarg na to zadanie ogłosiła po raz drugi. Poprzedni został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen ofert.

W drugim postępowaniu nie zmienił się budżet zamawiającego – poprzednio również było to 12,5 mln zł. Najtańsza oferta była wtedy warta 16,6 mln zł, kolejna 17,9 mln zł i najdroższa 18,3 mln zł. Wykonawcy nieco obniżyli ceny.

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, które w pierwszym postępowaniu wyceniło ofertę na 16,6 mln zł, teraz zaproponowało 16,3 i już nie było najtańsze (najtańszy oferent nie brał udziału w poprzednim postępowaniu). Strabag z ceny 18,3 mln zł zszedł do 16,535 mln zł, a Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Gajewa, które poprzednio występowało w konsorcjum z ceny 17,9 mln zł obniżyło wartość swojej oferty do 17,1 mln zł (teraz złożyło ją samodzielnie).

W drugim postępowaniu pojawiło się dwóch nowych oferentów – jeden złożył najtańszą propozycję, drugi – Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe z Suwałk – zaproponowało cenę 17,4 mln zł.

Przetarg obejmuje przebudowę ronda wraz z rozbudową układu drogowego do przekroju dwujezdniowego. Zadaniem wykonawcy będzie ponadto budowa chodników i ścieżek rowerowych oraz budowa drogi serwisowej. W ramach zadania powstaną również zatoki autobusowe i zjazdy, a także włączenia ulic poprzecznych.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here