Strona główna Aktualności Dnia PFR umorzy subwencje na ok. 42 mld. złotych

PFR umorzy subwencje na ok. 42 mld. złotych

507
0
5/5 (4)

Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Bartosz Marczuk poinformował, że z 61 mld. złotych udzielonych subwencji z Tarczy PFR 1.0 umorzone zostanie ok. 42, a nawet 45 mld. złotych, czyli o 4-6 mld. więcej niż pierwotnie zakładano.

W czerwcu wydano już ponad 130 tys. decyzji o umorzeniu subwencji z Tarczy 1.0 na kwotę 17 mld. złotych. Kilkanaście tysięcy firm w ogóle nie musi zwracać wsparcia – są to przedsiębiorstwa najbardziej poszkodowane przez pandemię, działające w ramach branży hotelarskiej, turystycznej, gastronomicznej, itp.

Do tej pory PFR wysłał do przedsiębiorstw blisko 305 tys. propozycji rozliczeń, przy czym firmy odesłały 228 tys. wypełnionych wniosków.

Przypominamy, że nasz Zespół oferuje doradztwo i wsparcie w zakresie prawidłowego rozliczania subwencji.

Jeśli dokonali już Państwo rozliczenia subwencji otrzymanej w ramach Tarczy PFR 1.0 i kwota, która pozostała do zapłaty przekracza Państwa możliwości finansowe, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią Prawną Viggen Sp.J.

Proponujemy w tym zakresie:

1). Doradztwo i wsparcie w zakresie prawidłowego rozliczania subwencji w ramach Tarczy PFR 1.0. – konsultacje merytoryczne z prawnikiem

W tym obszarze przekazujemy:

– wytyczne w zakresie prawidłowego wykorzystania i dokumentowania środków z subwencji;

– informacje o obowiązkach wynikających z Regulaminu programu i Umowy Subwencji przy braku których subwencja podlega zwrotowi;

– pomoc w prawidłowym rozliczeniu subwencji – wsparcie telefoniczne na feedbacku podczas rozliczania subwencji w bankowości elektronicznej, pomoc w wyliczeniu kwoty do umorzenia subwencji; pomoc techniczną w całym procesie rozliczenia (online)

2). Odwołanie od decyzji PFR – sporządzenie wniosku o umorzenie subwencji w całości.

Zapraszamy do kontaktu:

tel. 519 140 984, jak@viggen.pl

oraz

tel. 509 982 577, biuro1@viggen.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZniesienie godziny policyjnej we Francji
Następny artykułWakacyjne ograniczenia ruchu już od jutra! Co można przewozić „na zakazie” w Polsce?
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj