Strona główna Aktualności Dnia Płatność za badanie techniczne pojazdu z góry. Od kiedy czekają nas takie...

Płatność za badanie techniczne pojazdu z góry. Od kiedy czekają nas takie zmiany?

886

Przegląd techniczny płatny przed jego przeprowadzeniem, a także nowe uprawnienia dla Straży Granicznej – takie m.in. zmiany przewiduje nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Opłata za badanie techniczne pojazdu, czy to ciężarowego, czy to osobowego przed jego przeprowadzeniem na zostać wprowadzona od 30 października 2017 roku. Niniejsza zmiana ma poprawić jakość funkcjonowania stacji diagnostycznych. Projekt przewiduje jednak wyjątek od powyższego przepisu. Płatność „po” przeprowadzeniu badania będzie możliwa w przypadku rozliczenia tej usługi na podstawie faktury VAT z odroczonym terminem zapłaty.

Dzięki nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym Straż Graniczna zyska uprawnienia do zatrzymania dowodów rejestracyjnych pojazdów i pozwoleń czasowych na prowadzenie auta w sytuacjach przewidzianych przez Prawo o ruchu drogowym. Te informacje Straż Graniczna będzie przekazywać do Centralnej Ewidencji Pojazdów, co ułatwi im dokonywanie czynności służbowych bez konieczności angażowania innych urzędów.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here