Strona główna Aktualności Dnia Podkarpackie: podpisano umowę na budowę łącznika pomiędzy Jarosławiem i autostradą A4

Podkarpackie: podpisano umowę na budowę łącznika pomiędzy Jarosławiem i autostradą A4

706
0
No Ratings Information Message

12 mln zł – tyle wyniesie budowa łącznika pomiędzy miastem Jarosław i autostradą A4, wiodącego przez Pawłosiów. Umowa w tej sprawie została już podpisana w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim.

Strategiczne dla Jarosławia przedsięwzięcie, łączące miasto z autostradą A4, ma powstać za około 18 miesięcy, we wrześniu 2018 roku. Wartość projektu została oszacowana na 11,61 mln zł, z czego 85%, a więc 9,87 mln zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Realizacja projektu ma rozpocząć się już za miesiąc.

Łącznik będzie biegł drogą powiatową nr 1725 R Jarosław – Pawłosiów do autostrady A4, a rozpocznie się od ulicy Pawłosiowskiej w Jarosławiu. Do gruntownej przebudowy przewidziano blisko 5 km (dokładnie 4,82 km) tej drogi.

– Prace w pierwszej fazie polegać będą m.in. na rozbiórce istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników – opisuje Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. – Następne w projekcie jest wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników wraz z ich poszerzeniem i przebudowa skrzyżowania z ul. Strzelecką na małe rondo – dodaje.

Przewidywana jest również przebudowa konstrukcji nawierzchni zjazdów oraz typowe prace wykończeniowe, takie jak plantowanie zieleńców z ich humusowaniem i obsianiem trawą czy wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. – Przez ten projekt chcemy poprawić powiązania komunikacyjne naszego powiatu, przede wszystkim Jarosławia z autostradą A4 oraz oczywiście zwiększyć komfort jazdy poprzez znaczącą poprawę stanu technicznego tamtej drogi, z wybudowaniem tak potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ul. Pawłosiowskiej z ul. Strzelecką i dalej na Pawłosiów – mówi Tadeusz Chrzan.

Starosta jarosławski zwraca również uwagę, że w ramach tego konkursu do dofinansowania zakwalifikowano jedynie 6 projektów. – Cieszę się tym bardziej, bo nasz znalazł się na czwartym miejscu – podsumowuje Tadeusz Chrzan.

Umowę na finansowanie projektu podpisali 16 lutego w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim, poza Tadeuszem Chrzanem, wicestarosta Józef Szkoła i Agnieszka Mroczka, skarbnik powiatu. Partnerami Powiatu Jarosławskiego są Miasto Jarosław i Gmina Pawłosiów. Projekt finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.


 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPropozycja nowelizacji definicji legalnej podróży służbowej
Następny artykułHandel zagraniczny Polski w 2016 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj