Strona główna Aktualności Dnia Podwyżki na stacjach paliw

Podwyżki na stacjach paliw

124
UDOSTĘPNIJ

stacja_benzynowaPoczątek września, który dla wielu oznacza jedynie powrót do szkoły, dla naszych kierowców oznaczać będzie jednak inny rodzaj stresu – zdecydowane podwyżki na stacjach paliw.

Najwyższą podwyżkę zanotowaliśmy w cenie popularnej benzyny Pb95 (5,63zł/l) oraz wysokooktanowej Pb98 (5,88zł//), która wynosi średnio pięć groszy na każdym tankowanym litrze. Kolejno o cztery oraz trzy gorsze podrożał litr oleju napędowego (5,59zł) oraz gazu LPG (2,36zł).

Najprzyjemniej tankować powinno się w woj. wielkopolskim, gdzie zanotowaliśmy ceny najniższe. Uśredniona cena z tego regionu za litr Pb95 to 5,59zł oraz średnio 5,56 zł za litr ON. Natomiast najwyższe ceny ( 5,70zł/l za PB95 i 5,66zł/l za ON) zebraliśmy w tym tygodniu w woj. warmińsko-mazurskim.

Najniższymi cenami wśród wojewódzkich miast poszczycić mógłby się Poznań i Opole. W Poznaniu najtaniej zatankować można Pb95 (5,59zł/l) a w Opolu litr On (5,54 zł). Zdecydowanie najwyższe ceny tych samych produktów paliwowych zanotowaliśmy w Olsztynie, gdzie ich uśredniona suma dla Pb95 i ON wynosi 5,76zł/l.

LPG najtaniej tankuje się w województwie świętokrzyskim – po 2,32 zł/l, podczas gdy wspomniane paliwo najdroższe jest w tym tygodniu na Pomorzu Zachodnim – kosztuje tam 2,46 zł/l.

E-Patrol/wnp.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ