Strona główna Aktualności Dnia Polska i Ukraina o współpracy w zakresie transportu

Polska i Ukraina o współpracy w zakresie transportu

145

Polska i Ukraina o współpracy w zakresie transportu. 31 stycznia odbyło się spotkanie ministra infrastruktury Andrzej Adamczyk z Volodymyrem Omelyanem – ministrem infrastruktury Ukrainy. Głównym tematem rozmów był mechanizm rozliczeń finansowych związanych z użytkowaniem taboru pomiędzy Grupą PKP a Kolejami Ukraińskimi (UZ) – Prezesi PKP SA, PKP LHS, PKP Cargo oraz UZ.

Polska i Ukraina o współpracy w zakresie transportu

„Celem współpracy polsko – ukraińskiej w zakresie transportu jest tworzenie korzystnych warunków rozwoju gospodarczego i sprzyjanie wymianie handlowej, w tym przygotowanie konkurencyjnych ofert dla klientów spółek” – wyjaśnił, cytowany na stronie www.gov.pl, minister A. Adamczyk. Ministrowie zapewnili, że nie będzie zatrzymania towarowych przewozów kolejowych od lutego 2019 r. w relacjach PKP – UZ.
Jak ustalono w trakcie spotkania, „do 4 marca 2019 r. polskie i ukraińskie spółki kolejowe będą prowadziły negocjacje w zakresie stawek za pobyt wagonów i lokomotyw UZ na terytorium RP oraz warunków współpracy w tym zakresie. W czasie trwania negocjacji przewozy kolejowe odbywać się będą na takich samych zasadach jak w 2018 roku” – informuje Ministerstwo Infrastruktury. Na spotkaniu omówiono także kwestię zezwoleń drogowych.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here