Strona główna Aktualności Dnia Posłuchaj o bezpieczeństwie na polskich drogach

Posłuchaj o bezpieczeństwie na polskich drogach

174
UDOSTĘPNIJ

Od 9 czerwca do 29 października 2017 r. w Programie 1 Polskiego Radia można posłuchać audycji mających na celu promocję bezpieczeństwa na drogach wśród wszystkich uczestników ruchu.

Audycje będą emitowane w piątki w godz. 17:15 – 17:30 oraz w niedziele w godz. 16:30 – 16:50. Czas emisji został tak dobrany, aby umożliwić słuchaczom wracającym z pracy czy też wyjeżdżającym na weekendy monitorowanie sytuacji na drogach. Gośćmi audycji będą dziennikarze motoryzacyjni oraz eksperci z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego (m.in. członkowie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przedstawiciele Wojewódzkich Rad Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policji, naukowcy). Audycje będą w formie debaty, co umożliwi także słuchaczom czynny w nich udział. Będą oni mogli uczestnikom spotkania zadawać pytania, a ponadto sugerować tematy, które ich zdaniem powinny zostać poruszone na łamach audycji.

Głównym zagadnieniem, na których skupią się uczestnicy debaty będzie temat działań podejmowanych w celu zmniejszenia wypadków na polskich drogach. Goście audycji będą rozmawiali m.in. o problemie nadmiernej prędkości, zachowaniu podczas zdarzenia drogowego, a także znaczeniu znaków drogowych i innych istotnych zagadnieniach. Ponadto uczestnicy audycji zwrócą uwagę na planowanie podróży w okresach wzmożonego ruchu na drogach np. w czasie długich weekendów czy wyjazdów wakacyjnych. Z kolei w okresie jesienno-zimowym słuchacze otrzymają porcję informacji na temat np. widoczności na drodze. 

Audycje są efektem współpracy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Polskiego Radia S.A.

praca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here