Strona główna Aktualności Dnia Powstanie odcinek drogi ekspresowej S61

Powstanie odcinek drogi ekspresowej S61

821
0
No Ratings Information Message

Powstanie odcinek drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka-Śniadowo. Umowa na jego realizację została podpisana 30 stycznia 2018 r. przez podlaski oddział GDDKiA. Odcinek powstanie w ramach międzynarodowej trasy Via Baltica, która łączy Polskę z krajami bałtyckimi. Odcinek wykona konsorcjum firm RUBAU Polska i Construcciones Rubau SA Hiszpania. 

Powstanie odcinek drogi ekspresowej S61

Jak informuje MIiB, w ramach tej inwestycji powstanie 19,5 km odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 od węzła Podborze do węzła Śniadowo. Wykonane zostaną węzeł Podborze, który połączy S61 z drogą ekspresową S8 Wrocław – Warszawa – Białystok węzeł Komorowo. Ma być to jedno z największych i najważniejszych skrzyżowań bezkolizyjnych na całej trasie Via Baltica.

„Umowa na budowę tego odcinka S61 to wyraz determinacji obecnego rządu dla budowy najważniejszego korytarza drogowego północno-wschodniej Europy. Via Baltica na terytorium Polski powstaje w ciągu drogi ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej aż po granicę z Litwą. Droga ekspresowa S61 to także inwestycja, która pobudzi gospodarkę województwa podlaskiego i mazowieckiego. Wpisuje się ona w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” – powiedział, cytowany na stronie mib.gov.pl, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Na realizację inwestycji w systemie „Projektuj i buduj” przewidziano 31 miesięcy.

Via Baltica to fragment drogi ekspresowej E67, która biegnie z Polski przez Litwę, Łotwę do Estonii. Trasa stanowi najważniejsze połączenie między krajami bałtyckimi.

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – najpoważniejsze naruszenia (NN) – #1
Następny artykułKREPTD – najpoważniejsze naruszenia (NN) #2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj