Strona główna Aktualności Dnia Projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych...

Projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw

1214
0
5/5 (2)

Projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, wprowadza on lepszy nadzór nad rynkiem usług przewozowych w Polsce. Dodatkowo eliminuje nieuczciwą  konkurencję między przewoźnikami. 

Projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw

W projekcie doprecyzowano obowiązujące przepisy w kwestii kontroli przestrzegania obowiązków i warunków przewozu drogowego. Przedłożony przez ministra infrastruktury projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw dostosowuje polskie prawo do rozwiązań obowiązujących w UE.

„Nowelizacja dokonuje kategoryzacji tzw. poważnych naruszeń obowiązków i warunków przewozu drogowego: najpoważniejsze naruszenia – NN, bardzo poważne naruszenia – BPN i poważne naruszenia – PN. Pozwoli to na zautomatyzowanie wymiany informacji między Polską a pozostałymi państwami członkowskimi UE, jeśli chodzi o poważne naruszenia przepisów unijnych (i ich kwalifikację), które mogą prowadzić do utraty dobrej reputacji przez przewoźnika drogowego” – czytamy na stronie mib.gov.pl.

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 czerwca 2018 r. Wyjątek stanowią niektóre przepisy, które zaczną obowiązywać po 3 miesiącach od ogłoszenia ustawy w Dzienniku Ustaw.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – bardzo poważne naruszenia (BPN) – #3
Następny artykułPrzeładowane ciężarówki zatrzymane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj