Strona główna Aktualności Dnia Przewóz bez tachografu i licencji – kierowca zatrzymany

Przewóz bez tachografu i licencji – kierowca zatrzymany

871
0
No Ratings Information Message

Przewóz bez tachografu i licencji. Takich naruszeń dopuścił się kierowca, który zatrzymany został przez dolnośląskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Zatrzymany prowadził pojazd należący do litewskiego przewoźnika, w którym nie był zainstalowany tachograf. 

Przewóz bez tachografu i licencji

To nie jedyne naruszenia, jakie odnotowali funkcjonariusze na koncie zatrzymanego. Okazało się, że świadczy on zarobkową usługę międzynarodową transportu drogowego towarów bez wymaganej licencji. Do zdarzenia doszło 28 lutego br. na drodze krajowej nr 8 w Jeleniowie koło Kudowy Zdroju. „Podczas oględzin przestrzeni ładunkowej pojazdu stwierdzili, że pod plandeką znajdują się palety z towarem. W związku z tym nabrali podejrzeń, że wykonuje przewóz rzeczy w ramach usługi transportowej. W trakcie dalszej kontroli inspektorzy uzyskali dokumenty przewozowe, które potwierdziły ich przypuszczenia” – czytamy na stronie gitd.gov.pl.

Kary

Jak informuje GITD, za powyższe naruszenia wszczęto postępowanie wyjaśniające wobec zagranicznego przewoźnika zagrożone karą pieniężną. Na poczet przyszłego zobowiązania, pobrana została kaucja pieniężna 10 tys. zł.

Utrata dobrej reputacji

Zgodnie z przepisami dotyczącymi KREPTD za takie jednak naruszenie wobec przewoźnika wszczyna się postępowanie w sprawie utraty tzw.: dobrej reputacji i licencji transportowej. GITD wszczęło w ostatnim czasie wiele postępowań w sprawie utraty dobrej reputacji.

Przed utratą dobrej reputacji może chronić przynależność do Stowarzyszania URKSiTD „Najlepsza Droga” i wdrożenie audytu naprawczego, po którym Stowarzyszenie może udzielić przewoźnikowi rekomendacji przeciwdziałającej utracie licencji. Więcej informacji: 12 637 24 57 lub 509 982 577.

Jeśli jesteś zainteresowany audytem prawnym całego przedsiębiorstwa, który pozwoli zweryfikować prawidłowość procedur skontaktuj się z nami: (12) 637 24 57 lub 509 982 577, e-mail: biuro1@viggen.pl.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – najpoważniejsze naruszenia (NN) – #19
Następny artykułPrzygotuj swoją firmę pod kątem RODO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj