Strona główna Aktualności Dnia Przewozy ADR z naruszeniami

Przewozy ADR z naruszeniami

100

Przewozy ADR z naruszeniami. Mowa o przewozach, które wykryli wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego podczas wzmożonych kontroli tego typu przewozów.

Przewozy ADR z naruszeniami

6 czerwca w Jastrowiu inspektorzy z Piły zatrzymali do kontroli pojazd, którym przewożono blisko 10 ton niebezpiecznego ładunku. „Kierowca przewożący materiały niebezpieczne nie miał do tego odpowiednich uprawnień. Zaświadczenie o ukończeniu odpowiedniego kursu pozwalające na tego typu transport, było nieważne. Natomiast ładunek niebezpiecznego wodorotlenku sodu przewożono w przeterminowanych zbiornikach. Były one również nieprawidłowo oznakowane. Niekompletna była również dokumentacja przewozowa” – informuje ITD o wynikach kontroli, która przeprowadzona została 6 czerwca w Jastrowiu. Za stwierdzone nieprawidłowości kierowcy wydano zakaz dalszej jazdy. Postępowania administracyjne zagrożone karą ok. 3 tys. zł wszczęto wobec przewoźnika i nadawcy niebezpiecznego ładunku.

Wiele naruszeń wykryto również w toku kontroli kierowcy, który przewoził dwie palety farb zakwalifikowanych jako materiały niebezpieczne ADR. „W trakcie kontroli stwierdzono zły stan hamulców w naczepie pojazdu oraz mocno zużyte opony. Pojazd nie tylko zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego, ale zatruwał także środowisko. Inspektorzy wykryli emulator AdBlue, który powoduje, że do atmosfery dostają się nieoczyszczone spaliny. Na wyposażeniu brakowało sprawnych gaśnic, a kierowca nie miał wymaganych instrukcji bezpieczeństwa i przewoził niebezpieczny ładunek łamiąc przepisy dotyczące norm czasu pracy” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl. Kierowcę ukarano mandatami. Zatrzymano również dowody rejestracyjne. Kilka tysięcy złotych kary grozi przewoźnikowi.

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here