Strona główna Aktualności Dnia Remont trasy pod Wrocławiem zakończony

Remont trasy pod Wrocławiem zakończony

132
UDOSTĘPNIJ

Ze względu na katastrofalny stan nawierzchni przeprowadzono nieplanowany remont nawierzchni trasy pomiędzy Trestnem a Blizanowicami. Droga została oddana do użytku niedzieli na poniedziałek – informuje rynekinfrastruktury.pl.

Wyremontowana droga stanowi popularny skrót z Siechnic i okolic do centrum Wrocławia, również dla ciężkich pojazdów. Pod koniec grudnia władze Siechnic musiały zamknąć drogę, natomiast remont nawierzchni i poboczy rozpoczęto w lutym.
Wykonawca prac wyremontował nawierzchnię drogi na wszystkich uszkodzonych fragmentach na całym odcinku z Trestna do Blizanowic. Po obu stronach jezdni wzmocniono i utwardzono pobocze, co jest ważne ze względu na niewielką szerokość drogi, połączoną z dużym natężeniem ruchu w obu kierunkach.

Przy okazji remontu zadbano też o bezpieczeństwo mieszkańców obu miejscowości. Uczyniono to poprzez zamontowanie trzech progów zwalniających. Zakończony remont nie jest docelowym rozwiązaniem dla tej drogi. Urzędnicy zapowiadają, że projekt docelowy przebudowy trasy będzie gotowy w połowie roku.
Szacunkowy koszt gruntownych prac na drodze łączącej Trestno i Blizanowice wynosi około 2,7 mln zł. Gmina Siechnice nie będzie posiadała w swojej kasie środków na inwestycję przez najbliższe dwa lata, więc zabiega o wsparcie finansowe starostwa wrocławskiego, Wrocławia oraz samorządowców z Oławy, Jelcza-Laskowic i Czernicy. Ma to sprzyjać powstaniu wspólnego wniosku o dofinansowanie przebudowy tej drogi.

 

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here