Strona główna Aktualności Dnia Rezcznik Praw Obywatelskich poinformował Stowarzyszenie Najlepsza Droga o wszczęciu postępowania w sprawie...

Rezcznik Praw Obywatelskich poinformował Stowarzyszenie Najlepsza Droga o wszczęciu postępowania w sprawie nielegalnych kar za viaTOLL

1038
0
No Ratings Information Message

Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował Stowarzyszenie Najlepsza Droga o wszczęciu postępowania w sprawie nielegalnych kar za viaTOLL. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowało oficjalnie w piśmie do Stowarzyszenie URKSiTD „Najlepsza Droga”, że Rzecznik wszczął po interwencji Stowarzyszenia działania w celu zaprzestania nakładania nielegalnych kar na kierowców.

Kary są bezprawnie nakładane za przejazd przez „bramownice” bez uiszczenia opłaty, co jest sprzeczne z treścią art 13 k ustawy o drogach publicznych, z którego wynika, że karę można nałożyć za przejazd bez opłaty  „drogą krajową” a nie jej odcinkiem jak to bezprawnie czyni GITD, nakładając kary za poszczególne bramownice.

„Niezmiernie mnie cieszy to oficjalne stanowisko Biura Rzecznika Prawa Obywatelskich w którym oficjalnie podzielił nasze stanowisko” – mówi Mariusz Miąsko, Prezes Kancelarii Prawnej Viggen s.c. oraz Stowarzyszenia Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga”.

„Nasza walka o dobre państwo i zaprzestanie karania kierowców w obszarze systemu viaTOLL trwa już ponad rok i wygląda na to, że zaczynamy uzyskiwać wyraźną przewagę na argumenty z urzędnikami ministerstwa. Dla wszystkich już jest w pełni jasne, że GITD działa bezprawnie i że rację w tym zakresie ma nasza kancelaria i nasze stowarzyszenie” –  dodaje z zadowoleniem Prezes Mariusz Miąsko.

 

 

 

ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

Potencjał reakcji 2

Oceń artykuł

Poprzedni artykułCzy Minister Sprawiedliwości sprawdzi legalność wielokrotnego nakładania kar za to samo wykroczenie w ramach systemu viaTOLL?
Następny artykułRDA w Krakowie pobiera opłaty za dworzec nielegalnie?! Prezydent Nowego Sącza postanowił nie uzgodnić stawek!
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj