Strona główna Aktualności Dnia Rosja: zaostrzenie kar za naruszenie czasu pracy i odpoczynku kierowców

Rosja: zaostrzenie kar za naruszenie czasu pracy i odpoczynku kierowców

155
UDOSTĘPNIJ

Rosyjskie Ministerstwo Transportu opublikowało nowy projekt ustawy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które obejmują zaostrzenie kar za naruszenie czasu pracy i odpoczynku kierowców. Nowy projekt dotyczy kierowców, właścicieli firm oraz podmiotów zarządzających.

Poprawki wprowadzane są w ramach realizacji planu prezydenta Putina na dzień 4 listopada 2016. Zmiany mają wejść w życie w grudniu tego roku. Planowane jest również zastosowanie rocznego okresu przejściowego.

Projekt obecnie jest w fazie dyskusji. Eksperci uważają, że w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego należy nie tylko zaostrzyć kary, ale również wprowadzić nowe systemy identyfikacji naruszeń.

Przewoźnicy uważają, że zaostrzone środki uderzą najbardziej w początkujących kierowców, którzy zmuszeni są do kilkudniowej pracy, ze względu na niskie dochody. Według prezesa Alieksjejewa, klienci wybierają przewoźników oferujących przewóz ładunku w krótszym czasie, za niższą cenę. Ze względu na to zjawisko przewoźnicy działający zgodnie z prawem znajdują się w gorszej sytuacji finansowej. Przedstawiciele branży transportowej twierdzą, że obecny projekt powinien być dalej realizowany i kontrolowany.

 

Źródło: etransport.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy