Strona główna Aktualności Dnia Rusza kampania w trosce o standardy na parkingach dla ciężarówek

Rusza kampania w trosce o standardy na parkingach dla ciężarówek

204
UDOSTĘPNIJ

W związku z tym rozpoczyna europejską kampanię, której zadaniem jest podniesienie standardów na parkingach dla ciężarówek.

Na początku października br. podczas Światowego Kongresu FIATA przedstawiciel TAPA, Tony Kavanagh, ogłosił rozpoczęcie przez organizację wspomnianej wyżej kampanii.

Jak wynika z raportów The Loadstar, organizacja, której jednym z głównych celów jest promowanie bezpieczeństwa w zakresie przewozu towarów, podejmuje współpracę ze 115 miejscami parkingowymi, a wszystko po to, by zwiększyć ich standardy bezpieczeństwa, a także otworzyć firmom transportowym możliwość rezerwacji miejsc parkingowych.

Nowym zadaniem TAPA jest także uruchomienie platformy telematyki, która pokazywać będzie, na których parkingach kierowcy narażeni są w największym stopniu na kradzież i rabunki.

Według przedstawiciela organizacji, to firma powinna wybierać kierowcy parking, mając na uwadze, wskazówki, które daje organizacja, ponieważ pomoże to w zmniejszeniu ryzyka kradzieży towarów podczas postoju. Oczywiście, takie rozwiązanie zwiększa koszty, ale wydaje się, że warto je ponieść, gdy często w grę wchodzi przewóz towarów o dużej wartości.

Jak wynika z raportu TAPA, w drugim kwartale 2016 r. doszło do kradzieży towarów na łączną sumę 19,3 mln euro, co stanowi wzrost o 5,3 mln w porównaniu z zeszłym rokiem.


Źródło: etransport.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here