Strona główna Aktualności Dnia Rzeczpospolita pisze na temat konfliktu transportowego w Rzeszowie pomiędzy mieszkańcami i władzami...

Rzeczpospolita pisze na temat konfliktu transportowego w Rzeszowie pomiędzy mieszkańcami i władzami miasta

1365
0
No Ratings Information Message

Rzeczpospolita pisze na temat konfliktu transportowego w Rzeszowie pomiędzy mieszkańcami i władzami miasta. „Rzeczpospolita” pisze na temat zaognionego sporu pomiędzy mieszkańcami a władzami Rzeszowa. Władze przyjęły uchwałę z której wynika, że jedynym przewoźnikiem który będzie mógł świadczyć usługi na terenie Rzeszowa będzie miejska spółka transportowa. Rzecz w tym, że takie rozwiązanie nie podoba się mieszkańcom, którzy nie rozumieją dlaczego miasto chce wprowadzić monopolistyczne usługi transportowe i obawiają się wzrostu cen usług transportowych.

Istnieje też prawdopodobieństwo, że uchwała jest nielegalna jak twierdzi Mariusz Miąsko, prezes Stowarzyszenia Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga”, który twierdzi, że uchwała wykracza poza zakres art 15 ust. 2 ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

 

 

RZECZP1

ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

potencj

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułBędziemy płacić za przejazd autostradą elektronicznie?
Następny artykułITD waży ciężarówki na podstawie instrukcji obsługi wag, które nie istnieją?
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj