Strona główna Aktualności Dnia S7 pod nadzorem ITD

S7 pod nadzorem ITD

184

S7 pod nadzorem ITD. Wzmożone kontrole samochodów ciężarowych oraz dostawczych na odcinku ekspresowej „S7” przeprowadzili inspektorzy z Kielc i Radomia. Kontrole odbyły się 13 czerwca.

S7 pod nadzorem ITD

Pod lupą inspektorów znalazło się 56 pojazdów. W toku kontroli zatrzymano 21 przeładowanych i 8 niesprawnych technicznie samochodów. Jeden kierowca wykonywał przewóz drogowy bez wymaganej licencji transportowej. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim ciężar przewożącego ładunku, uprawnienia kierowców, czas pracy oraz wymagane dokumenty przewozowe, a także sposób zabezpieczenia przewożonego ładunku.

„Niechlubny rekord wagowy tego dnia osiągnął kierowca ciężarówki przewożącej koparkę gąsienicową na niskopodłogowej naczepie. Zespół pojazdów z ładunkiem ważył 45 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Szofer zatrzymany do kontroli przez patrol mazowieckiej ITD w miejscowości Barak koło Szydłowca nie posiadał wymaganego zezwolenia kategorii V na przejazd pojazdu nienormatywnego. Został ukarany mandatem, a wobec polskiej firmy transportowej toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 5 tysięcy złotych kary. Natomiast inspektorzy z Kielc zatrzymali samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, który wraz z towarem ważył 8,2 tony. Oprócz tego w trakcie prowadzonych działań skierowali z trasy do punktu kontrolnego za wysoką ciężarówkę i jedną wyposażoną w tzw. emulator AdBlue służący do zakłócania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR)” – informuje ITD.

Będą kolejne kontrole

Inspektorzy zapowiadają kolejne kontrole, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze walczą również z nieuczciwą konkurencją. Kontrole mają także przyczynić się do ochrony nawierzchni trasy przed nadmierną degradacją przez przeładowane pojazdy.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here