Strona główna Aktualności Dnia Skontrolowano 293 autobusy realizujące przewóz dzieci i młodzieży do szkół

Skontrolowano 293 autobusy realizujące przewóz dzieci i młodzieży do szkół

227
UDOSTĘPNIJ

W wyniku stwierdzonego złego stanu technicznego pojazdów zatrzymano 106 dowodów rejestracyjnych i w 44 przypadkach zakazano jazdy z pasażerami.

Inspektorzy z WITD w Bydgoszczy podsumowali wrześniowe kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież do placówek szkolnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przedmiotowe kontrole ukierunkowane przede wszystkim na sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, zostały przeprowadzone z wykorzystaniem Mobilnej Stacji Kontroli (MSK) oraz infrastruktury kilkunastu Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów (OSKP).


W trakcie miesięcznych działań skontrolowano 293 pojazdów realizujących przewozy dzieci i młodzieży do placówek szkolnych. W efekcie szczegółowych weryfikacji stanu technicznego stwierdzono usterki techniczne w następujących układach:


– usterki układów hamulcowych ( 45 usterek),
– usterki związane z ochroną środowiska (22 usterki),
– usterki układu zawieszenia (21 usterek),
– usterki układ kierowniczego (19 usterek),
– usterki elementów nośnych mających wpływ na stateczność pojazdu (13 usterek),
– nadmierne zużycie lub uszkodzenie ogumienia pojazdów (11 usterek),
– usterki w dot. identyfikacji pojazdów ( 15 usterek).
– usterki oświetlenia (5 usterek).
-brak aktualnych badań technicznych – 2 przypadki.

W wyniku stwierdzonego złego stanu technicznego pojazdów zatrzymano 106 dowodów rejestracyjnych i w 44 przypadkach zakazano jazdy z pasażerami.

Największą liczbę nieprawidłowości ujawniano w układach odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo czynne. Oczywistym jest fakt, iż przedmiotowe usterki mogły zostać ujawnione wyłącznie przy użyciu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego będącego na wyposażeniu MSK i OSKP.

Podkreślić należy, iż bardzo szczegółowe kontrole stanu technicznego z wykorzystaniem aparatury diagnostycznej, prowadzone przez Inspekcje Transportu Drogowego realnie przyczyniają się do poprawy taboru wykorzystywanego do przewozu dzieci i młodzieży. Ponadto, wszystkich kierujących przebadano na zawartość alkoholu w organizmie – wszyscy kierujący byli trzeźwi.

WITD w Bydgoszczy informuje, że szkoły, opiekunowie lub rodzice zaniepokojeni kondycją autobusów, mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, mogą przekazywać informacje do tut. WITD pod nr telefonu 52 323-83-49.

 

Źródło: etransport.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy