Strona główna Aktualności Dnia Skrócił dzienny czas odpoczynku aż 19 razy!

Skrócił dzienny czas odpoczynku aż 19 razy!

845
0
No Ratings Information Message

Rażące naruszenia w zakresie czasu pracy wykryli podczas kontroli tureckiego przewoźnika inspektorzy ITD z Podkarpacia.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Domaradz należący do tureckiego przewoźnika zespół pojazdów, który składał się z ciągnika samochodowego oraz naczepy i poddali analizie dane z tachografu oraz karty kierowcy.

Okazało się, że w okresie 22 sierpnia – 13 września 2016 r. kierowca m.in. skrócił dzienny czas odpoczynku aż 19 razy, tygodniowy – 2 razy, przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy 14 razy oraz przekroczył maksymalny dzienny czas prowadzenia pojazdu 7 razy.
Na kierowcę nałożono mandat w wysokości 2 tys. zł oraz zakazano kontynuowania przewozu do czasu wykorzystania wymaganego tygodniowego odpoczynku.

Wobec tureckiego przedsiębiorcy, który niewłaściwie zorganizował pracę swojego kierowcy, zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w zakresie stwierdzonych naruszeń. Kara administracyjna w tym wypadku wyniesie 10 tys. zł., dlatego też w trakcie kontroli została ustalona i pobrana kaucja we wskazanej wyżej kwocie.

Inspektorzy skontrolowali tego przewoźnika już po raz 12. W większości wypadków stwierdzali poważne naruszenia norm czasu pracy kierowcy, które skutkowały wydaniem decyzji administracyjnych nakładających kary pieniężne w maksymalnej wysokości.

 

Źródło: gitd.gov.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułRosja: ograniczenia ruchu na drodze Twer – Putiłowo
Następny artykułOgraniczenia na moście w Ostrołęce – nadal obowiązują