Strona główna Aktualności Dnia Świąteczne spotkanie z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców

Świąteczne spotkanie z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców

1303
4.6/5 (20)

Świąteczne spotkanie z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców. 12 kwietnia w krakowskim biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców odbyło się spotkanie świąteczne, na które zaproszony został zespół Kancelarii Prawnej Viggen. Podkreślić należy, że Kancelaria Prawna Viggen była jedyną kancelarią prawną zaproszoną do udziału w spotkaniu. 

W spotkaniu uczestniczył Prezes Kancelarii Prawnej Viggen dr Mariusz Miąsko, Kierownik Działu Prawnego Anna Nieć – Mrzygłód. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli liczni przedstawiciele polskich przedsiębiorców, Minister Abramowicz podnosił kwestie związane ze wsparciem polskich przedsiębiorstw oraz tym jak wielki wpływ na rozwój gospodarczy kraju mają rodzime przedsiębiorstwa z polskim kapitałem. Podczas spotkania został odczytany również list Premiera Jarosława Gowina.

W odniesieniu do klientów Kancelarii Prawnej Viggen kwestie te zostały poruszone także przez nasz zespół w rozmowie z Ministrem Abramowiczem w odniesieniu do spraw prowadzonych przez naszą Kancelarię związanych z ustawą o jakości żywności, rynkiem kruszyw czy też ochroną branży wentylacyjnej przed niekorzystnymi uregulowaniami, które obowiązywać zaczną z dniem 30 czerwca br. Sprawy te nie tylko zostały przedstawione i zreferowane Ministrowi, ale zostały mu ponadto przekazane ekspertyzy prawne przygotowane przez zespół KPV. Przedsiębiorcy biorący udział w spotkaniu podkreślali wagę uregulowań, które muszą pojawić się w polskim porządku prawnym, a które dotyczyć powinny liberalizacji obowiązków nakładanych na polskie firmy przez legislatora.

Kancelaria Prawna Viggen, której ideą i głównymi obszarami działalności jest wspieranie polskiej przedsiębiorczości i proponowanie rozwiązań prawnych ułatwiających jej ciągły rozwój, zadeklarowała swoje wsparcie dla kierunków działań podejmowanych przez Rzecznika. Jednocześnie mając na względzie wciąż wiele obszarów, które wymagają poprawy, Kancelaria Prawna Viggen nie tylko analizuje błędy wynikające z aktów prawnych, ale dzięki wiedzy i doświadczeniu swojego zespołu, proponuje rozwiązania, które swoje uznanie znajdują między innymi we współpracy podejmowanej przez Kancelarię z Biurem Analiz Sejmowych.

Pragnąc uczynić jeszcze większy wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości, Kancelaria Prawna Viggen podejmując działania w zakresie przygotowania ustawy o jakości żywności będzie starała się jej postanowienia ukierunkować na pozostające w korelacji z Konstytucją Biznesu, która jest tak ważna dla polskich przedsiębiorców.

Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko