Strona główna Aktualności Dnia Tablice VMS w Łodzi

Tablice VMS w Łodzi

227
UDOSTĘPNIJ

W Łodzi 9 tablic zmiennej treści poinformuje kierowców o natężeniu ruchu i utrudnieniach na drogach.

Dane rejestrowane są przez kamery ANPR, które rozpoznają pojazd w punkcie A (wjazd na skrzyżowanie) odczytując tablice rejestracyjne i ponownie odczytują je w punkcie B na kolejnym skrzyżowaniu. Takich kamer jest łącznie 120 – dają one możliwość obliczenia czasu przejazdu między skrzyżowaniami, a dane trafiające do systemu pozwalają na jego optymalizację.

Dzięki tablicom VMS zamieszczonych w ramach przebudowy trasy W-Z i budowy Obszarowego Systemu Sterowania Ruchem, na terenie Łodzi będzie pracować wydajniej prawie 240 skrzyżowań. Skrzyżowania wyposażone są w nowe sygnalizatory, pętle indukcyjne, detektory oraz czujniki połączone światłowodem z centrum sterowania. System w oparciu o dane z kamer i pętli indukcyjnych reguluje pracą sygnalizacji, a w wyjątkowo trudnych sytuacjach, światłami mogą online sterować operatorzy.

Uruchomiono również nowoczesne centrum sterowania ruchem na drogach z kilkunastoma stanowiskami dla operatorów. Obraz z ulic wyświetlany jest na 28 ekranach. Operatorzy w centrum pracują od godz. 6:00 do 22:00. W razie potrzeby (wydarzenia, wypadki, imprezy masowe) mają dodatkowe dyżury nocne.

 

Źródło: etransport.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here