Strona główna Aktualności Dnia Teraz więcej miejsc postojowych dla ciężarówek

Teraz więcej miejsc postojowych dla ciężarówek

301

Pod koniec lutego został oddany do użytku parking Jura-West przy A3 w pobliżu Neumarkt w Górnym Palatynacie. Zainstalowano tam pilotażowy system wyświetlania ilości wolnych miejsc parkingowych.

Wspomniane rozwiązanie ma za zadanie wskazać miejsce do zaparkowania, pokazując przy okazji, do której godziny będzie ono zajęte. Ma to zlikwidować panujący chaos, a przy okazji usprawnić działanie całego obiektu. Dzięki nowemu systemowi zwiększyła się także ilość dostępnych miejsc dla ciężarówek.


„Nowy system to kolejny krok w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kwota czterech milionów euro została dobrze zainwestowana” – powiedział Joachim Herrmann (CSU), bawarski minister Transportu.


System zainstalowany na parkingu Jura-West uwzględnia czas odjazdu ciężarówki i pomaga ustawić pojazdy jeden za drugim. Teraz na tym samym obszarze zmieści się o 50% więcej samochodów ciężarowych.

Jak to działa?

Czujniki laserowe wykrywają, czy miejsce parkingowe jest zajęte, czy puste i przekazują informację do systemu. Jest to duże ułatwienie dla kierowców znajdujących się w ruchu, gdyż na bieżąco otrzymują oni informację o dostępnych miejscach. W sumie na parkingu Jura-West znajduje się 35 rzędów, a w każdym z nich zmieszczą się 4 ciężarówki.

Ministerstwo Transportu przywiązuje wielką wagę do tego projektu. System z nowym algorytmem sterującym może być wzorem dla regionów turystycznych.

Źródło: etransport.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here