Strona główna Aktualności Dnia Toruń: raport z natężenia ruchu

Toruń: raport z natężenia ruchu

167
UDOSTĘPNIJ

korekZnamy najnowsze wyniki badań dotyczące natężenia ruchu w Toruniu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili badania dotyczące natężenia ruchu w Toruniu. Wyniki zaskoczą pewnie niejednego kierowcę.

Jak wygląda natężenie rchu w Toruniu? To zależy przede wszystkim od pory dnia, bo liczba korków zmienia się wraz ze wskazówkami zegara.

– Aby sprawdzić na ile sytuacja drogowa w mieście jest dynamiczna przeprowadziliśmy dobowe pomiary średnich prędkości kierowców – mówi Katzarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. – Okazał się, że czasowy rozkład toruńskich korków jest bardzo nierównomierny. O ile w pierwszej części dnia możliwa jest płynna jazda, to w drugiej części jest to znacznie trudniejsze – dodaje Florkowska.

Sytuację najlepiej obrazują liczby: w godzinach między 1 w nocy a 15 po południu średnia prędkość kierowców oscyluje wokół 44 km/h. W drugiej części doby (między 16 a 24) prędkości kierowców spadają do 33 km/h, czyli aż o ¼. Oznacza to, że podróżowanie po Toruniu w godzinach popołudniowych i wieczornych wymaga znacznie większych nakładów czasowych niż wycieczki o wcześniejszych porach.

 

Toruń – „dwie połówki” dnia

 

Pierwsza cześć dnia (godz 1-15)

Druga część dnia (16-24)

Spadek

44 km/h

33 km/h

25 %

 źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Toruniu między 9 a 11 marca 2014.

 

Źródło: korkowo.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ