Strona główna Aktualności Dnia Transport drogowy rzeczy bez zezwolenia – kontrole na DK 92

Transport drogowy rzeczy bez zezwolenia – kontrole na DK 92

799
0
No Ratings Information Message

Transport drogowy rzeczy bez zezwolenia wykonywał kierowca prowadzący ciężarówkę należącą do rosyjskiego przewoźnika. Kierowca został zatrzymany 4 grudnia 2017 r. przez inspektorów WITD w Gorzowie Wielkopolskim. Do kontroli doszło na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (powiat świebodziński). Kierowca prowadził ciągnik siodłowy z naczepą, którym przewoził drewniane palety z Rosji do Belgii.

Transport drogowy rzeczy bez zezwolenia

Jak informuje GITD, podczas kontroli kierowca okazał inspektorom blankiet zezwolenia uprawniającego do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego, który powinien zostać wypełniony najpóźniej przed wjazdem na terytorium Polski. W dokumencie nie została uzupełniona rubryka dotycząca numerów rejestracyjnych pojazdów. Zgodnie z przepisami w takim przypadki przewóz jest uznawany jako wykonywany bez zezwolenia. Kara za naruszenie wynosi 10 000 złotych.

Kary

Blankiet przedstawiony przez zatrzymanego kierowcę został zatrzymany i unieważniony. Ciężarówka została usunięta na parking strzeżony. Tam pozostanie do czasu wpłacenia kaucji oraz przedstawienia wymaganego zezwolenia. Z kolei wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej za popełnione naruszenie.

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowe parkingi przy terminalu promowym w Świnoujściu?
Następny artykułZobacz Volkswagena Scirocco z 1977!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj