Strona główna Aktualności Dnia Transport na dwóch kartach i bez karty

Transport na dwóch kartach i bez karty

128
5/5 (1)

Transport na dwóch kartach i bez karty. Mowa o kierowcy, który jechał z Turcji do Szwecji z wieloma naruszeniami norm czasu pracy. Do kontroli doszło przez lubuskich inspektorów ITD w  okolicach Gorzowa Wielkopolskiego.

Transport na dwóch kartach i bez karty

Kierowca transportował czereśnie. Obok niego w kabinie przebywał jeszcze jeden mężczyzna, którego kierowca określił „pasażerem-turystą”. „Analizując dane cyfrowe zapisane na karcie kierowcy inspektorzy stwierdzili, że mężczyzna wyruszył w podróż 16 czerwca. Miał przewieźć ładunek czereśni z Turcji do Szwecji. Po wykorzystaniu swojej normy czasu jazdy, prowadzący nie zatrzymał się i nie odebrał przepisowego odpoczynku. Jechał dalej, tym razem wykorzystując kartę „pasażera – turysty”. W trakcie kontroli wyszło bowiem na jaw, że to drugi kierowca. Przejeżdżając przez Rumunię i Bułgarię kierowcy jechali na zmianę przez ponad 5 godzin i 30 minut, ale bez włożonej do tachografu karty”- czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

Kary

Pojazd został skierowany na parking strzeżony celem odbioru wymaganego odpoczynku. „Suma kar za naruszenia to ponad 30 tysięcy złotych. Ustawa o transporcie drogowym ogranicza jednak wartość kary do 12 tysięcy złotych” – informuje ITD.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here