Strona główna Aktualności Dnia Transport z szeregiem nieprawidłowości i wysokimi karami

Transport z szeregiem nieprawidłowości i wysokimi karami

670
0
5/5 (1)

Transport z szeregiem nieprawidłowości wykonywał kierowca, który zatrzymany został przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówką przewożono odpady z pominięciem szeregu obowiązujących przepisów. Do kontroli doszło 22 listopada 2018 r. w miejscowości Karolew.

Transport z szeregiem nieprawidłowości i wysokimi karami

„Podczas kontroli inspektorzy stwierdzili liczne i poważne naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz innych ustaw, m.in. wykonywanie transportu drogowego bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub bez wymaganej licencji, wykonywanie przewozu drogowego odpadów innych niż niebezpieczne przez transportującego odpady bez wymaganego wpisu do rejestru, o którym mowa w przepisach ustawy o odpadach, niespełnienie wymogu ręcznego wprowadzenia danych na wykresówkę lub kartę kierowcy” – informuje WITD w Radomiu. Pojazd był ponadto niesprawny technicznie.

Kary

Jak czytamy na www.mazowsze.witd.gov.pl, „w wyniku kontroli ujawniono naruszenia na łączną kwotę 22 tysięcy 350 złotych. W tym na wykonującego przewóz 15 tys. 50 zł., a na zarządzającego transportem 1 tys. zł. W przypadku kierowcy skierowano wniosek o jego ukaranie kwotą w wysokości 6 tys. 300 zł do właściwego Sądu Rejonowego”.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKoniec z blokadami przejść granicznych
Następny artykułCiężarówki pod kontrolami ITD i BAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj