Strona główna Aktualności Dnia Jakie zmiany czekają polskie prawo transportowe?

Jakie zmiany czekają polskie prawo transportowe?

2238
0
5/5 (6)

15 września 2017 r. w Wiedniu odbyło się spotkanie rady doradczej EUMOS – Europejskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Logistyki poprzedzone dwudniowym międzynarodowym sympozjum EUMOS. W spotkaniu rady doradczej uczestniczyli: członek założyciel EUMOS i jedyny przedstawiciel EUMOS w Polsce – Jarosław Kędzior oraz prawnik Logistic Technologies Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Karolina Gnysińska.

Przedmiotem spotkania była w szczególności bieżąca działalność Stowarzyszenia, jednak nasi przedstawiciele pojawili się w wyjątkowym celu – aby opowiedzieć społeczności międzynarodowej jakie zmiany nadchodzą w polskim prawie transportowym.

Obecnie w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa trwają zaawansowane prace nad projektem  rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie sposobu przewozu ładunku. Spółka Logistic Technologies, ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie na rynku transportowym oraz zespół specjalistów jakimi dysponuje, aktywnie uczestniczy w nadmienionych pracach wspierana przez Akademię Mocowania. Wejście w życie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie sposobu przewozu ładunku stanowić będzie  źródło powszechnie obowiązującego prawa, co w związku z brzemieniem już obowiązujących przepisów Prawa o ruchu drogowym drogowego i Prawa przewozowego, będzie oddziaływało na obowiązki nie tylko przewoźników, ale również pozostałe podmioty umowy przewozowej.

Wyżej wspomniane rozporządzenie nie pozostaje obojętne dla członków międzynarodowego stowarzyszenia, jakim jest EUMOS, ponieważ rozporządzenie to implementuje standardy tak Unii Europejskiej (norma PN EN 12195-1), jak też te opracowane przez EUMOS (40509 oraz 40511).

Wieści przekazane przez naszych przedstawicieli spotkały się z dużym entuzjazmem i gratulacjami. Doceniony został wysiłek jaki Akademia Mocowania i Logistic Technologies, w osobach inż. Jarosława Kędziora i dra Mariusza Miąski, wkładają w rozwój polskiego prawa transportowego. Obecnie oczekujemy dalszego rozwoju sytuacji i mamy nadzieję, że finalne prace nad rozporządzeniem zakończą się sukcesem w postaci wejścia tego aktu normatywnego w życie.

 


Karolina Gnysińska

Prawnik Logistic Technologies sp. z o.o.

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKlassikAuto.pl z pasji do klasyków
Następny artykułZamknięcie węzła na A4. Sprawdź jakie czekają Cię utrudnienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj