Strona główna Aktualności Dnia Via Carpatia w projekcie rozporządzenia CEF

Via Carpatia w projekcie rozporządzenia CEF

1107
0
No Ratings Information Message
Via Carpatia w projekcie rozporządzenia CEF. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, „6 czerwca 2018 r.  Komisja Europejska opublikowała projekt nowego rozporządzenia CEF, w którym w Załączniku I, określającym między innymi przebieg wybranych odcinków na sieci uzupełniającej TEN-T, wpisany został korytarz Via Carpatia”.

Via Carpatia w projekcie rozporządzenia CEF

„Wpisanie trasy Via Carpatia do projektu rozporządzenia w sprawie programu CEF (Connecting Europe Facility – Łącząc Europę) to bardzo dobra wiadomość dla Polski. Przed polskim rządem  jeszcze wiele pracy, negocjacji i starań, ale już dziś widzimy, że zostały dostrzeżone nasze starania o to, aby powstała trasa, która połączy północną i południową Europę, jednocześnie aktywizując jej wschodnią część. Chciałbym podziękować naszym partnerom z Komisji Europejskiej, ale też wszystkim parlamentarzystom i europosłom, którzy są zaangażowani w ten projekt. W szczególności dziękuję marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu i europosłowi Tomaszowi Porębie” – powiedział cytowany na stronie mi.gov.pl, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Via Carpatia ma połączyć północną i południową Polskę. Trasa przebiega przez: Litwę, Polskę, Słowację, Ukrainę, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Grecję oraz Turcję.

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowa ustawa o tachografach
Następny artykuł10 WYNAGRODZEŃ kierowców w miesiącu POLICZYSZ ZA DARMO (!)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj