Strona główna Aktualności Dnia W Słupsku ruszyła budowa nowej obwodnicy

W Słupsku ruszyła budowa nowej obwodnicy

113
UDOSTĘPNIJ

W Słupsku rozpoczęła się budowa małej obwodnicy miasta. Droga mierząca 7 km ma być oddana do użytku za 20 miesięcy – informuje rynekinfrastruktury.pl.

Nowa trasa połączy drogi krajowe w kierunku Poznania i Ustki ( stanie się nowym fragmentem drogi krajowej nr 21)i. Usprawni i uprości też komunikację między największymi osiedlami miasta. Dzięki wiaduktom nad torami bezkolizyjnie będzie można również dojechać do terenu Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Trasa powstaje w zachodniej części Słupska. Będzie miała 7 km długości, z czego 4 km będą całkowicie nową ulicą. W jej ciągu powstanie 11 rond.

Termin realizacji budowy to ok. 20 miesięcy. Całkowity koszt inwestycji, razem z wykupem gruntów, projektem, wynajęciem firmy nadzorującej realizację i pracami budowlanymi ma się zamknąć kwotą ok. 125 mln zł. Projekt jest współfinansowany w 85 proc. z unijnych funduszy pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Budowę realizuje wyłoniona w przetargu spółka Budimex Budownictwo, spółka  zależna notowanego na warszawskiej giełdzie Budimeksu. 

 

 

Źródła: rynekinfrastruktury.pl

 

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ