Strona główna Aktualności Dnia Wakacyjne kontrole ITD ruszyły – pierwsi kierowcy ukarani

Wakacyjne kontrole ITD ruszyły – pierwsi kierowcy ukarani

621
0
5/5 (1)

Wakacyjne kontrole ITD ruszyły – pierwsi kierowcy ukarani. Zgodnie z zapowiedziami Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła wzmożone kontrole prowadzone są w ramach akcji „Bezpieczny autokar”. W trakcie każdej kontroli inspektorzy sprawdzają: stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz trzeźwość kierowcy.

Wakacyjne kontrole ITD ruszyły – pierwsi kierowcy ukarani

W pierwszą wakacyjną sobotę funkcjonariusze ITD z Katowic wraz z policją skontrolowali 22 autokary. W toku kontroli zatrzymali trzy dowody rejestracyjne i wystawili dziewięć mandatów. Jak informuje GITD, „autokary były kierowane do stałego punktu kontroli z Romanowa, z drogi krajowej nr 1, na której funkcjonariusze przeprowadzali akcję. Pojazdy, którym zatrzymano dowody rejestracyjne miały zużyte ogumienie lub niesprawne oświetlenie. W jednym autokarze zainstalowany tachograf nie posiadał ważnej legalizacji. W tym przypadku wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika”.

Aby umilić dzieciom czas oczekiwania na wyjazd, dla najmłodszych przygotowano poczęstunek, gry i zabawy, które przypomniały o wakacyjnych zagrożeniach czy zasadach bezpieczeństwa.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułTen odcinek S3 jest już dostępny dla kierowców
Następny artykułJak sprawdzić czy fracht dojedzie na czas? MODUŁ WYKONALNOŚCI FRACHTU VTS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj