Strona główna Aktualności Dnia Wielkopolskie: rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu w Międzychodzie

Wielkopolskie: rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu w Międzychodzie

134
UDOSTĘPNIJ

Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie nowego mostu w Międzychodzie w ciągu DW-160, która umożliwia kierowcom dojazd do autostrady A2. W najbliższych tygodniach wykonywane będą roboty związane z przygotowaniem fundamentów przyczółków i filarów.

Wykonawca, firma „Gotowski”, plac budowy przejął jeszcze jesienią. Teraz, wraz z poprawą pogody, rozpoczęły się pierwsze prace. Zorganizowane zostało zaplecze budowy i przeprowadzono niezbędne wycinki drzew i krzewów. W najbliższych tygodniach wykonywane będą prace związane z przygotowaniem miejsc pod budowę przyczółków i filarów.

Nowy most powstaje w ciągu DW-160, która łączy miasta w zachodniej części Wielkopolski. Umożliwia ona kierowcom dojazd do węzłów na autostradzie A2 w Trzcielu oraz Nowym Tomyślu. Konstrukcja nowego mostu powstaje na zachód od istniejącej przeprawy. Umożliwi to przez cały okres inwestycji korzystanie z istniejącego mostu. Zostanie on rozebrany dopiero po otwarciu nowej przeprawy.

Nowa konstrukcja liczy około 140 m długości. Konstrukcję z trzema przęsłami tworzyć będą stalowe dźwigary, zespolone z żelbetową płytą. Na jezdni znajdować się będą dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m oraz pobocze. Zaprojektowano również ciąg pieszo-rowerowy. Inwestycja połączona jest z budową nowych dróg dojazdowych oraz 4-wlotowego ronda. Powstanie ono po południowej stronie przeprawy na przecięciu ulicy J. Piłsudskiego i Wałów Jana Kazimierza. Koszt inwestycji to blisko 21 mln zł.


Źródło: rynekinfrastruktury.pl

praca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here