Strona główna Aktualności Dnia Wlk. Brytania: wykrywacz nielegalnych imigrantów już w sprzedaży!

Wlk. Brytania: wykrywacz nielegalnych imigrantów już w sprzedaży!

741
0
No Ratings Information Message

W Wielkiej Brytanii do sprzedaży trafił wykrywacz dwutlenku węgla, który ma ostrzegać kierowców pojazdów ciężarowych o obecności nielegalnego imigranta w ciężarówce. Produkt jest skierowany do firm przewozowych, które wykorzystują port w Calais, gdzie setki imigrantów czeka na przedostanie się do Wielkiej Brytanii.


Firmy transportowe ze względu na wysokie stawki w transporcie podejmują ryzyko przewozu. Jednakże zdarzają się przypadki, że kierowcy odmawiają wykonywania transportu na tej trasie.

Najnowsze dane pokazują, że służby imigracyjne we Francji i Wielkiej Brytanii udaremniły ponad 8 000 nielegalnych prób przedostania się do Wielkiej Brytanii z francuskich portów podejmowanych przez imigrantów w okresie 21 czerwca – 11 lipca. Dla porównania Border Force udaremnił 36 000 prób w ciągu 10 miesięcy do stycznia 2015 roku.

Jak mówi przysłowie potrzeba jest matką wynalazku. Brytyjska policja potwierdza, że urządzenie do wykrywania dwutlenku węgla jest odpowiedzią na dylematy kierowców ciężarówek. Gadżet mierzy poziom dwutlenku węgla w ciężarówce, a także korzysta z karty SIM w roamingu, aby wysłać wiadomość SMS lub e-maila i ostrzec kierowcę oraz firmę spedycyjną o zagrożeniu.

 

Źródło: forumtransportu.pl/promy24.com

Oceń artykuł

Poprzedni artykułCenne wskazówki dla jeżdżących przez Wlk. Brytanię
Następny artykułWięcej fotoradarów na brytyjskich drogach