Strona główna Aktualności Dnia Wyniki kontroli WITD w Bydgoszczy

Wyniki kontroli WITD w Bydgoszczy

179
UDOSTĘPNIJ
A white truck on highway - delivery concept

Nie ujawniono żadnego kierującego będącego pod wpływem lub po spożyciu alkoholu. Ujawnili natomiast 10 przypadków ingerencji w zapisy urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców.


Przedmiotowe manipulacje w zapisy tachografów polegały na podłączeniu niedozwolonego urządzenia do czujnika ruchu, jeździe na cudzej karcie kierowcy lub jeździe bez prawidłowej karty kierowcy. Wskazać należy, iż na gorącym uczynku ujawniono tylko 4 przypadki przedmiotowych manipulacji a pozostała część nieprawidłowości zarejestrowana została w okresie objętym kontrolą drogową.


W trzech przypadkach naruszenia zostały ujawnione u kierowców zagranicznych. Za stwierdzone naruszenia nałożono mandaty karne w stosownej wysokości oraz wszczęto postępowania administracyjne.
W tym miejscu wskazać należy, iż manipulacje w zapisy tachografów niosą bardzo wielkie zagrożenia w ruchu drogowym. Pierwszym z nich jest zmęczenie kierującego, który nierzadko prowadzi pojazd za dwóch kierowców, co niesie duże prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego. Natomiast, kierujący manipulujący zapisy urządzenia rejestrującego, mogą nie zdawać sobie sprawy, iż w tym czasie systemy odpowiadające za bezpieczeństwo pojazdu tj. ABS, EBS i ESP nie działają lub działają wadliwie.


Przeprowadzone działania były możliwe dzięki uprzejmości i wsparciu technicznemu koncesjonariusza autostrady A1, tj. firmy Gdańsk Transport Company S.A oraz operatora A1- Spółki Intertoll Polska.

 

Źródło: etransport.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here