Strona główna Aktualności Dnia Wzmożone kontrole ciężarówek

Wzmożone kontrole ciężarówek

132
Highway transportation with cars and Truck

Wzmożone kontrole ciężarówek przeprowadzili ostatnio inspektorzy pomorskiej oraz śląskiej ITD m.in. na autostradach A1 i A4. Skontrolowano ponad 650 ciężarówek. W toku kontroli nałożono 2 mandaty karne i wszczęto 12 postępowań administracyjnych. Z ruchu wycofano 3 niesprawne auta.

Wzmożone kontrole ciężarówek

Pod lupą inspektorów znalazł się czas pracy i trzeźwość kierowców. Kontrolowano również stan techniczny pojazdów oraz dokumenty przewozowe i uprawniające do kierowania samochodami ciężarowymi. Sprawdzano także prawidłowość działania tachografów.

„Patrole pomorskiej ITD na 150 skontrolowanych aut na autostradzie A1 tylko w sobotni poranek (11 maja) ujawniły 11 przypadków naruszeń transportowych. Za stwierdzone nieprawidłowości przewoźnikom grożą kary pieniężne. Oprócz tego zatrzymano 3 dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów  i nałożono 2 mandaty na kierowców. Natomiast śląscy inspektorzy w ostatnich dwóch dniach skontrolowali ponad 500 ciężarówek na autostradach A1, A4 oraz krajowej „jedynce” i punktach granicznych w Cieszynie i Zwardoniu. Podczas kontroli jednego z kierowców ciężarówek na autostradzie A1 ujawnili tylko jedno naruszenie. Z informacji zawartej w prawie jazdy sprawdzanego kierowcy wynikało, że upłynął termin na odnowienie szkolenia okresowego. Szofer nie posiadał innego dokumentu potwierdzającego odbycie takiego kursu” – informuje ITD.

Skontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Nie stwierdzono ponadto przypadków fałszowania czasu pracy.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here