Strona główna Aktualności Dnia Wzmożone kontrole ciężarówek

Wzmożone kontrole ciężarówek

293

Wzmożone kontrole ciężarówek przeprowadzili ostatnio inspektorzy pomorskiej oraz śląskiej ITD m.in. na autostradach A1 i A4. Skontrolowano ponad 650 ciężarówek. W toku kontroli nałożono 2 mandaty karne i wszczęto 12 postępowań administracyjnych. Z ruchu wycofano 3 niesprawne auta.

Wzmożone kontrole ciężarówek

Pod lupą inspektorów znalazł się czas pracy i trzeźwość kierowców. Kontrolowano również stan techniczny pojazdów oraz dokumenty przewozowe i uprawniające do kierowania samochodami ciężarowymi. Sprawdzano także prawidłowość działania tachografów.

„Patrole pomorskiej ITD na 150 skontrolowanych aut na autostradzie A1 tylko w sobotni poranek (11 maja) ujawniły 11 przypadków naruszeń transportowych. Za stwierdzone nieprawidłowości przewoźnikom grożą kary pieniężne. Oprócz tego zatrzymano 3 dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów  i nałożono 2 mandaty na kierowców. Natomiast śląscy inspektorzy w ostatnich dwóch dniach skontrolowali ponad 500 ciężarówek na autostradach A1, A4 oraz krajowej „jedynce” i punktach granicznych w Cieszynie i Zwardoniu. Podczas kontroli jednego z kierowców ciężarówek na autostradzie A1 ujawnili tylko jedno naruszenie. Z informacji zawartej w prawie jazdy sprawdzanego kierowcy wynikało, że upłynął termin na odnowienie szkolenia okresowego. Szofer nie posiadał innego dokumentu potwierdzającego odbycie takiego kursu” – informuje ITD.

Skontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Nie stwierdzono ponadto przypadków fałszowania czasu pracy.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here