Strona główna Aktualności Dnia Z pasji do drewna

Z pasji do drewna

279
UDOSTĘPNIJ

Posiadasz zabytkowy samochód? Chciałbyś odnowić w nim drewniane elementy? Koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami!

Pan Tomasz Ekiert odnową drewnianych elementów do zabytkowych samochodów zajmuję się od ponad trzech lat. Ale pasja do przywracania blasku starym przedmiotom zaczęła się dużo, dużo wcześniej.

– Już na studiach uczęszczałem na zajęcia „konserwacji zabytków”, na których uczyłem się starych technik konserwatorskich. W późniejszym czasie nawiązałem współpracę z kilkoma antykwiariatami w Poznaniu, dla których odrestaurowywałem zabytkowe meble, ramy, obrazy i szkatułki – wspomina artysta.

Jak dodaje, pierwsze zlecenie, od którego zaczęła się jego historia z odnową drewna do starych samochodów, dotyczyło zabytkowego samochodu 1952 RILEY RMA, znajdującego się w Szkocji. Nad odbudową całej drewnianej konstrukcji spędził kilka miesięcy, ale efekt finalny przeszedł najśmielsze oczekiwania. Niespełna pół roku później do Pana Tomasza trafił znajomy, który szukał w okolicy kogoś, kto byłby w stanie odnowić drewniane elementy do Mercedesa W111.

– Właściwie od tego zlecenia wszystko się zaczęło. Marketing szeptany, czy jak kto woli „poczta pantoflowa” są chyba najlepszą formą reklamy. Zlecenia zaczęły spływać do mnie z coraz dalszych okolic, obejmując w tym momencie obszar niemal całej Polski i nie tylko… – wyjaśnia Pan Tomasz, dla którego priorytetową sprawą jest zadowolenie klientów, a co za tym idzie utrzymanie wysokiej jakości odnawianych elementów. W całym procesie produkcji i renowacji korzysta z najwyższej jakości fornirów i lakierów, używanych niegdyś w fabrykach Mercedesa. Ogromną uwagę przykłada zarówno do odpowiedniego przygotowania elementów do lakierowania, jak i finalnego wykończenia powierzchni, która w momencie przekazania klientowi przypomina niemal lustrzaną powłokę. Staranność wykonania i wysoka jakość zaprocentowały zainteresowaniem produktami Pana Tomasza na rynku niemieckim i fińskim.

Galerię dzieł Pana Tomasza obejrzeć można pod adresem: GALERIA.

 

Jeśli jesteś zainteresowany renowacją drewnianych elementów w swoim samochodzie zadzwoń pod nr: 531 217 667

lub skontaktuj się e-mailowo: renowacja.artystyczna@gmail.com.

 

Serdecznie polecamy!

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ