Strona główna Aktualności Dnia Za ryczałty noclegowe zasądzane kierowcom zapłaci Skarb Państwa?

Za ryczałty noclegowe zasądzane kierowcom zapłaci Skarb Państwa?

1219
0
No Ratings Information Message

Za ryczałty noclegowe zasądzane kierowcom zapłaci Skarb Państwa?Pozostało już tylko 11 dni do granicznego terminu wznowienia postępowań o zwrot ryczałtów noclegowych, które sądy pierwotnie zasądziły od przewoźników na rzecz kierowców.

Wątpliwości przewoźników może budzić skuteczność egzekucji środków, które zapewne sądy zasądzą tym razem od kierowców na rzecz pracodawców. Jak jednak wynika z obszernej opinii prawnej Pani mecenas Karoliny Legierskiej (radca prawny Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j.), w przypadku niepowodzenia w egzekucji środków od kierowców, można dochodzić odszkodowania bezpośrednio od Skarbu Państwa. Z opinii mecenas Legierskiej wynika także, iż pracodawcy będą mogli dochodzić roszczeń wraz z odsetkami, jak również innych poniesionych przez pracodawcę kosztów.

Powyższe stanowisko znajduje odzwierciedlenie w bogatym orzecznictwie sądów (w tym także Sądu Najwyższego). Oznacza to, że pracodawcy mają bardzo duże szanse na skuteczną egzekucję środków, które pierwotnie bezpodstawnie utracili w oparciu o niekonstytucyjne normy prawne.

Podmioty zainteresowane wznowieniem postępowań i kierowaniem roszczeń przeciwko Skarbowi Państwa mogą skontaktować się z przedstawicielami Kancelarii Prawnej Viggen sp.j. pod numerami telefonów: (12) 637 24 57, 

509 982 577,

519 140 984.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułStalexport-Autostrady zainteresowany przetargiem na Krajowy System Poboru Opłat
Następny artykułW obwodzie moskiewskim rusza akcja "Ładunki niebezpieczne"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj