Strona główna Aktualności Dnia Zachodnia obwodnica Chrzanowa – otwarta

Zachodnia obwodnica Chrzanowa – otwarta

169
UDOSTĘPNIJ

Kierowcy mogą już jeździć zachodnią obwodnicą Chrzanowa. Obwodnica odciąża centrum miasta i skraca czas przejazdu drogą wojewódzką nr 933. Poprawia tym samym dojazd m.in. do stref aktywności gospodarczej w Oświęcimiu i Chełmku.

Oddana do ruchu droga zaczyna się na ul. Śląskiej w ciągu DK–79, w odległości 600 m od węzła autostradowego Byczyna. Umożliwia tu zjazd z drogi krajowej na autostradę A4 w kierunku Krakowa oraz zjazd z autostrady na DK–79 w kierunku Jaworzna i Katowic. Koniec obwodnicy znajduje się przy ulicy Oświęcimskiej (DW–933). Włączenie do ruchu na obu krańcach obwodnicy odbywa się przez skrzyżowania typu rondo.

Budowa obwodnicy kosztowała 20 mln zł, z czego 12,8 mln zł to środki z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

– Cieszę się, że po północno-wschodniej obwodnicy Chrzanowa możemy oddać dziś do użytku kolejną, ważną dla Małopolski, inwestycję drogową, na którą mieszkańcy Chrzanowa i Libiąża czekali od lat – zachodnią obwodnicę miasta – mówił podczas oficjalnego otwarcia marszałek małopolski Jacek Krupa.

W październiku 2013 r. otwarta została obwodnica północno-wschodnia Chrzanowa. Budowa obwodnicy zachodniej została zakończona w grudniu 2015 r. Niedawno zostało wydane pozwolenie na jej użytkowanie. Wzdłuż nowej trasy przebiega ścieżka rowerowa.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ