Strona główna Aktualności Dnia Zachodnia Obwodnica Łodzi gotowa do 2020 roku

Zachodnia Obwodnica Łodzi gotowa do 2020 roku

171
UDOSTĘPNIJ

Droga ekspresowa S14, która domknie od zachodu pierścień obwodnic wokół Łodzi, będzie budowana. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit zapewnił podczas konferencji prasowej, że w najbliższych dniach do wykonawców zostaną wysłane zaproszenia do złożenia ofert cenowych.

Chodzi o dwa odcinki ekspresowej czternastki o łącznej długości 28,4 km. Zgodnie z zapowiedziami, podpisanie umowy z wykonawcami powinno nastąpić w połowie 2017 roku. To pozwoliłoby oddać zachodnią obwodnicę Łodzi do użytku w roku 2020.

Inwestycja, według szacunków, będzie kosztowała ok. 1,8 mld złotych. – Decyzja nie była łatwa, ponieważ limit funduszy na inwestycje drogowe wynosił 107 miliardów zł, a potrzebujemy blisko dwustu. Wielokrotnie rozmawialiśmy z premierem Piotrem Glińskim oraz parlamentarzystami i w końcu znaleźliśmy rozwiązanie, by zbudować S14. Dzięki tej drodze Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce z w pełni ukończonym systemem obwodnic – powiedział wiceminister Szmit.

Zachodnia obwodnica Łodzi na potrzeby realizacji została podzielona na dwa odcinki: odcinek I: od węzła Łódź-Lublinek do węzła Łódź-Teofilów (z węzłem) o długości 12,06 km oraz odcinek II: od węzła Łódź – Teofilów do drogi krajowej nr 91 w Słowiku (wraz z włączeniem do autostradowego węzła Emilia) o długości 16,34 km.

Przetarg ograniczony do tej pory oczekiwał na drugi etap. Dla planowanych odcinków zostały już wydane ostateczne decyzje zezwalające na realizację inwestycji drogowej.

Droga domknie komunikacyjny ring wokół Łodzi. Obecnie miasto ma obwodnicę z trzech stron: od północy jest to autostrada A2, od wschodu oddana w tym roku autostrada A1, natomiast od południa trasa ekspresowa nr 8.


Źródło: rynekinfrastruktury.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here