Strona główna Aktualności Dnia Zakończył się remont autostrady A4

Zakończył się remont autostrady A4

150
UDOSTĘPNIJ

Zakończył się remont prawie 27 kilometrowego odcinka jezdni południowej autostrady A4 między węzłem Wrocław Wschód a węzłem Brzeg. Dzięki współpracy GDDKiA z Wykonawcą remontu prace udało zakończyć się przed terminem przewidzianym umową.

Prace remontowe rozpoczęły się w czerwcu br. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu remont podzielony został na 9 etapów. Remontowana jezdnia była odcinkowo wyłączana z ruchu. Ruch, poprzez istniejące i wykonywane na potrzeby remontu przewiązki, był kierowany na jezdnię północną, gdzie na odcinku remontowanego etapu odbywał się dwukierunkowo. Wykonawca maksymalnie wykorzystywał sprzyjające warunki atmosferyczne i prowadził prace w systemie całodobowym.

W ramach przeprowadzonego remontu zostały wymienione 2 warstwy nawierzchni: warstwa ścieralna i wiążąca, co dało w sumie 90 tys. ton nowej nawierzchni bitumicznej. Wykonano 15 tys. m2 oznakowania poziomego, a także wymieniono 2 km barier ochronnych i betonowych. Na remontowanym odcinku pracowało prawie 200 osób i ponad 100 sztuk jednostek sprzętowych.

Przeprowadzony remont przyczyni się do poprawy komfortu jazdy oraz poprawi poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawcą remontu była firma Mota Engil.

Wartość przeprowadzonych prac wynosił ok. 27, 5 mln zł.

 

Źródło: GDDKiA/O.Wrocław

AUDYTYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ