Strona główna Aktualności Dnia Zatrzymany za liczne naruszenia czasu pracy

Zatrzymany za liczne naruszenia czasu pracy

163

Zatrzymany za liczne naruszenia czasu pracy. Mowa o kierowcy kazachstańskiej ciężarówki, który zatrzymany został przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. 

Zatrzymany za liczne naruszenia czasu pracy

„W trakcie analizy danych cyfrowych z karty kierowcy i tachografu, a także wpisów w dokumencie przewozowym (CMR) i paszporcie kontrolowanego szofera, inspektorzy stwierdzili szereg poważnych naruszeń norm czasu pracy. Z dokumentów wynikało, że od 25 stycznia 2019 roku kierowca wykonywał międzynarodowy transport rzeczy z Kazachstanu do Polski. Jednak w okresie od 25 stycznia do 3 lutego 2019 roku kontrolowany szofer nie rejestrował jazdy, przerw i odpoczynków na własnej karcie. Rozpoczął na niej rejestrację czasu pracy dopiero od 3 lutego do momentu kontroli, czyli 6 lutego 2019 roku. Zliczenie rzeczywistych aktywności kierowcy ujawniło szereg przekroczeń dopuszczalnych norm czasu pracy” – informuje GITD.

Kary

Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Do czasu uregulowania kaucji w wysokości 12 000 zł, inspektorzy skierowali ciężarówkę na parking strzeżony.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here