Strona główna Aktualności Dnia Zatrzymany za nieprawidłowe mocowanie ładunku

Zatrzymany za nieprawidłowe mocowanie ładunku

545
5/5 (2)

Zatrzymany za nieprawidłowe mocowanie ładunku. Mowa o kierowcy ciężarówki przewożącej drewno, która zatrzymana została w Jaworniku przez podkarpackich inspektorów ITD.  

Zatrzymany za nieprawidłowe mocowanie ładunku

Niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku groziło niebezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Pasy mocujące drewno, nie spełniały swojej funkcji. Jak wykazała kontrola, drewniane elementy można było bez problemu wyciągnąć. Funkcjonariusze odnotowali także na koncie zatrzymanego zły stan techniczny pojazdu: uszkodzone oświetlenie, zły stan opon oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Jak informuje GITD, w wyniku przeprowadzonej kontroli zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu oraz nałożono na kierowcę 600 zł mandatu. Kierowca zobowiązany został do przeładowania ładunku.

Prawidłowe mocowanie ładunku

O edukację w zakresie prawidłowego mocowania ładunków dba Instytut Naukowy Logistic Technologies Sp. z o.o., który zwraca uwagę na rolę jaką w procesie przewozu ładunku ponosi nadawca– odpowiadający za prawidłowy przewóz ładunków. Instytut alarmuje o podjęcie wzmożonych starań w celu uświadomienia nadawców, co do ich roli i odpowiedzialności za życie wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz zacząć pilnie wprowadzać procedury unieruchomienia ładunków w transporcie. Więcej o działalności Instytutu pod adresem: www.logistictechnologies.pl.

Poznaj zasady bezpiecznego przewozu

Już 25 września w Modlnicy k. Krakowa odbędzie się szkolenia z zakresu „Bezpieczny przewóz, czyli jak prawidłowo mocować ładunki?” Na szkoleniu poznasz m.in.

  • rewolucyjne zmiany w zakresie odpowiedzialności załadowców i nadawców za skutki złego unieruchomienia ładunków, zasady stosowania obowiązkowej dla każdego producenta normy EN 12 195-1,
  • dowiesz się, czy wyłącznie producenci i nadawcy będą odpowiedzialni za unieruchomienie ładunku w transporcie zgodnie z EN 12 195-1?
  • a także, poznasz odpowiedź na pytanie: dlaczego duże koncerny będą ponosiły odpowiedzialność karną do 5 mln zł za błędy unieruchomienia ładunków, jak rozliczyć podatek VAT w wybranych regułach Incoterms i wiele innych informacji…

Więcej informacji i zgłoszenia pod adresem: https://jazdaprawna.pl/terminarz-szkolen/.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko