Strona główna Aktualności Dnia Zespół KPV w walce o prawa branży wentylacyjnej

Zespół KPV w walce o prawa branży wentylacyjnej

2615
0
4.7/5 (27)

27 marca 2019 r. odbyła się audycja w programie „Po stronie prawdy” w TV Trwam, w której wystąpił zespół Kancelarii Prawnej Viggen sp. j. Prezes dr Mariusz Miąsko, Kierownik Działu Prawnego Anna Nieć – Mrzygłód prawnicy opracowujący opinię prawną dotyczącą legalności montażu systemów wentylacji plastikowej. W audycji uczestniczyli również licznie zgromadzeni przedstawiciele branży wentylacyjnej.

Audycja, w której uczestniczył zespół naszej Kancelarii była kolejnym z działań, które podejmujemy w sprawie dotyczącej wstrzymania wprowadzenia do polskiego porządku prawnego rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 13 czerwca 2018 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym. Rozporządzenie to jest niekorzystne dla sektora produkującego wentylacje niemetalowe z tego względu, że po jego wejściu w życie z dniem 1 lipca 2019 roku branża ta przestanie istnieć. Będzie to bowiem konsekwencją uregulowań zawartych w tym rozporządzeniu, które nie pozwolą na produkowanie i instalację systemów wentylacji plastikowej. Założenia rozporządzenia są bardziej restrykcyjne niż te zawarte w uregulowaniach wspólnotowych. Dokonana przez nasz zespół analiza dowodzi jednak tego, że Rozporządzenie to może być konsekwencją braku harmonizacji przepisów unijnych z przepisami krajowymi, które to zaniedbania trwają już od 2002 roku.

Podejmowane zatem przez nasz zespół działania prawne i medialne nie są jedynie działaniami doraźnymi a wyjściem naprzeciw potrzebom branży, którą reprezentujemy i chęcią rozwiązania tej złej dla branży i dla polskiego ustawodawcy sytuacji. Posiadamy plan naprawczy, który deklarujemy podjąć we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju celem niedopuszczenia do sytuacji zniknięcia sektora z rynku z dniem 1 lipca 2019 roku.

 

Czytaj także:

 

 

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykuł130 km tej drogi będzie oddane w tym roku
Następny artykułNiesprawny autobus zatrzymany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj