Strona główna Aktualności Dnia Zmiana czasu dotyczy również tachografów!

Zmiana czasu dotyczy również tachografów!

388
0
5/5 (4)

W związku ze zbliżającą się zmianą czasu, która nastąpi w nocy z dnia 29 na 30 października 2022 roku przypominamy, że dotyczy ona również zmian w ustawieniach czasu na tachografie.

Dokonanie przesunięcia czasu na tachografach będzie różniło się w zależności od modelu urządzenia i tak w przypadku tachografu analogowego przesunięcie czasu konieczne jest o 23 godziny do przodu, gdyż nie ma możliwości by przesunąć czas w drugą stronę. W tachografach analogowych należy zatem zrobić jeden pełny obrót tarczy plus dodatkowo obrócić ją o 11 godzin. Zalecane jest by po ustawieniu zegara, celem wykonania testu sprawdzającego włożyć na kilka minut wykresówkę po czym ją wyjąć. Celem takiego testu jest sprawdzenie czy wykres został narysowany w prawidłowym miejscu i czy wymaga on korekty. Sprawa jest dużo prostsza w przypadku tachografów cyfrowych – tu prawidłowy czas ustawia się automatycznie.

Karolina Grzelec,

prawnik,

Kancelaria Prawna Viggen

Oceń artykuł

Poprzedni artykułJuż od dziś – ograniczenia w ruchu związane z 1 listopada!
Następny artykułWybierasz się do tych krajów? Pamiętaj o wymianie opon na zimowe!
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj